TRAFİK

Karayolları trafiğiyle ilgili olarak düzenlenen 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, araçlarda bulunması gereken trafik ve ilk yardım setlerinin gereklilikleri hakkında da hükümler içermektedir. Araç trafik seti, sürücülerin trafikte karşılaştığı her türlü olumsuzlukla etkili mücadele edebilmelerini sağlayan ekipmanları bir araya getiren bir settir. İlk yardım seti ise yaralanmalara ve trafikte görülebilecek sağlık sorunlarına müdahale etme konusunda en büyük yardımcınızdır.

Özel araçlarda bulunması gerekenler; ilk yardım çantası, yangın söndürme tüpü, kriko, reflektör, bijon anahtarı, çekme halatı, zincir, seyyar lamba, takım çantası gibi malzemelerden oluşmaktadır. Hususi olmayan araçlarda aracın özelliğine göre farklı bir malzeme bulundurulması zorunludur.

Acil durumlara ve arızalara hazırlıklı olmak çok önemlidir. Yangın söndürücü, ilk yardım çantası gibi ihtiyaç duyabileceğiniz tüm güvenlik ekipmanlarını her zaman yanınızda bulundurmalısınız. Tekrar yola koyulmanızı sağlamak için çekme halatı, takviye kablosu ve lastik köpüğü gibi eşyaları yanınızda bulundurmanız mantıklı olacaktır.

Bu araba aksesuarları, acil bir durumdan sorunsuz bir şekilde çıkmanıza yardımcı olur. Bu tür pek çok aksesuar çok sık kullanılmaz ancak ihtiyaç duyulduğunda zaman kazandıran bir aksesuar olabilir. Örneğin bir yolculukta duruyorsunuz ve anahtarı çevirdiğinizde hiçbir şey olmuyor. Arabanız çalışmıyor. Arabanın aküsü çalışmadığında olur ve bir atlama gerektirir. Bu durumda akü takviye kablosu istenen sonuçların elde edilmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle, onları arabanızda bulundurmalısınız.

En kaliteli malzemelerden oluşması gereken bu setler hayati önem taşımaktadır. 

Ürünler tamamen orijinal ve patentli ürünlerimizdir. 

trafik seti full
trafik seti
el feneri
plastik araç takoz
lastik pompası
çekme halatı