LED FAR

  Işık yayan diyot anlamına gelen LED (Light Emitting Diode) teknolojisi temelde yarı iletken forma sahip, ışık yayan bir devre elemanı olarak tanımlanıyor. LED farlar, far teknolojileri açısından maliyetleri özellikleri, verimliliği, enerji tüketimi gibi koşullar göz önüne alındığında Halojen ve Xenon farlar arasında yer alır. Küçük boyutları nedeniyle tasarım açısında uyarlanabilir olmaları en büyük tercih sebepleri arasındadır. Bununla birlikte, çok düşük enerji tüketimi ve yüksek seviyede ışık yayılımı sağlarlar. LED far çeşitleri ise aracın gerekli far kodu öğrenildikten sonra geniş bir yelpazede tercih edilmesiyle dikkatleri çeker ve pek çok çeşidi bulunur.

  Led far içerisinde çok sayıda led ampul bulunur. Sadece farlarda değil aynı zamanda stop ve sinyal lambaları için de led kullanılabilmektedir. Özellikle şekil vermek ve tasarım yapmak mümkün olduğu için led ampuller tercih edilmektedir. Led farların enerji tüketimi Xenon farlara oranla çok daha düşüktür.

  Led far ampullerinin ömrünün normal bir kullanımda 2-10 yıl aralığındadır. Kalitesiz LED kitleri, yüksek sıcaklıktan ve titreşimlerden etkilenerek öngörülen süreden daha kısa zamanda arıza yapabilir.

  Led farlar için firmamız gerekli kaliteli ürünlere ve bu konuda uzman personele sahiptir. Bu konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

led farlar